צוות חוסן יישובי. עדכון מספר 1

גיא טוביאס • 13/3/2020 כניסות

שלום לכולם,
בעקבות התפשטות וירוס הקורונה והחלטות הממשלה בנושא המשפיעות על חיי היום יום של כולנו, התכנסנו הבוקר ראשי הוועדות השונות במסגרת צוות החוסן היישובי - צח"י.
צוות החוסן היישובי מורכב ממתנדבים, ראשי הוועדות השונות והוא אמון על ניהול ומתן טיפול ראשוני בארועי חירום עד להגעת כוחות הצלה. בשגרה, חברי הצוות עוסקים בבנית חוסן יישובי, והערכות לתרחישי חירום.
ברור לכולנו שהמציאות השתנתה וכי יש להערך לקראת המשך התפשטות הנגיף ובו בזמן לנסות לשמור על חיי שגרה. שם המשחק להתנהלות נכונה הוא אחריות אישית. מצופה מכולנו לנהוג בהתאם להנחיות על מנת לסייע במניעת התפשטות נגיף הקורונה., לשהות בבידוד בעת הצורך, להמנע מכינוסים ומהתקהלויות, לדווח על הופעת סימנים מחשידים (שיעול, חום, קושי בנשימה). מי שלא חש בסימפטומים ומעוניין באופן אישי בבירור ובקבלת הנחיות נוספות, יכול לחייג למוקד משרד הבריאות 5400* או למוקדי קופות החולים.
בישיבה שהתקיימה הבוקר הוחלט כי:
א. וועד היישוב ירכוש ציוד מיגון לצוות הבריאות היישובי על מנת להמשיך ולספק מענה רפואי ראוי.
ב. קן הנוער יוגבל למפגשים של עד עשרה ילדים בו זמנית, אין הדבר משמעותו מניעת מפגשים חברתיים, אנו בהחלט ממליצים על מפגשים באוויר הפתוח תוך כדי שימת לב והקפדה על ההנחיות.
ג. אנו קוראים מכאן לכל ההורים לילדי גילאי בתי הספר לשקול התארגנויות הורים בקבוצות קטנות (3-5 ילדים), הדבר יקל גם עלינו ההורים ובוודאי ישמח את הילדים.
ד. מזכירות היישוב תוציא מדי יום מידע עדכני, אנו קוראים לכל התושבים להצטרף לקבוצת הטלגרם היישובית.
ה. וועדות היישוב יפגשו בקבוצות עבודה קטנות ויכינו תוכניות להתמודדות ממושכת. אנו קוראים לכם התושבים להיות מעורבים, רעיונות והצעות יש לשלוח אל נציגי הוועדות הרלוונטיים.

כולנו מקווים שתקופה זו תהיה קצרה ובטוחים שאם נגלה אחריות אישית נצליח לעבור אותה ביחד.

צח"י משמר דוד